NADE OBRAZOVANIH JAČE SU OD BOGATSTVA NEUKIH

OBAVJEŠTENJE

POZIV
ZA UPIS DJECE U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU 2020/2021. GODINU

I – Upis djece u I razred osnovne škole vršit će se u APRILU, u terminu od 1.4. do 30.4.2020. godine. U izuzetnim opravdanim slučajevima upis djece će se obaviti i u augustu te se pozivaju roditelji/staratelji da djecu prijave za upis u aprilskom roku, a samo izuzetno, uz opravdane razloge mogu se prijaviti u augustu.

II – U prvi razred školske 2020/2021. godine će se upisati  djeca koja do 1.3.2020. godine imaju navršenih 5 i po godina života. Škola može omogućiti upis i djetetu mlađem od utvrđene starosne dobi za početak obaveznog odgoja i obrazovanja, uz pismeni zahtjev roditelja/staratelja djeteta i ako škola, nakon što razmotri preporuke Komisije za upis učenika u prvi razred, bude sigurna da je to u najboljem interesu djeteta.Upis djeteta mlađeg od utvrđene starosne dobi može se izvršiti samo ako dijete do kraja kalendarske godine puni šest godina života.

III – Školsko područje Javne ustanove „Deseta osnovna škola“  obuhvata sljedeće ulice: Drage Filipovića, Osik, Tukovi, Rate Dugonjića, Karamušići, Mekote, Hendekuša, Gahbrdo, Bratunačka cesta, Čauš, Emira Šabanije, Gornji Osjek, Muniba Avdića, Osječki put, Plandište, Vrelo Bosne, Magistrala, Bosanskih ljiljana, Sarajevska rijeka, Slana bara.

U skladu sa članom 54. stav 6. Zakona o osnovnom odgoju  i obrazovanju, po zahtjevu roditelja, Škola  može upisati  i učenike  koji ne pripadaju  navedenom  školskom području u skladu sa raspoloživim prostornim i kadrovskim kapacitetima uz obavezu poštivanja Pedagoških standarda i normativa za osnovnu školu (“Službene novine Kantona Sarajevo”, broj 30/18).

IV – Za upis djece u prvi razred školske 2020/2021. godine potrebno je da roditelj/staratelj djeteta popuni obrazac “Prijava za upis djeteta u prvi razred 2020/2021. godine” te popunjeni obrazac dostavi na e-mail adresu upis2020@desetaosnovna.edu.ba ili putem pošte na adresu Osik 210.

V– Dokumentaciju za upis djece u prvi razred osnovne škole roditelji/staratelji dužni su dostaviti po okončanju stanja prirodne i druge nasreće zbog opasnosti od širenja zarazne bolesti uzrokovane koronavirusom (COVID 19) na adresu Škole.

Obavezna dokumentacija za upis djece u prvi razred osnovne škole:

• Izvod iz matične knjige rođenih/original ili ovjerena kopija;
  • Ljekarsko uvjerenje o psihofizičkom stanju djeteta za upis u školu i zdravstvenom statusu s opisom poteškoća;
  • Cerifikat/uvjerenje da  je dijete pohađalo Obavezni  predškolski program  za djecu  u godini  pred polazak u školu koju izdaje  predškolska ustanova;
  • CIPS prijava boravka, kao dokaz o pripadnosti školskom području – na uvid.

O terminina dostavljanja navedene dokumentacije i testiranja roditelji/staratelji djece će biti blagovremeno obaviješteni putem internet stranice Škole.

Sve dodatne informacije možete dobiti na kontakt telefon: 062134370 ili e-mail: upis2020@desetaosnovna.edu.ba

D I R E K T O R

Dacić Refik, prof.

Računari za online nastavu

Predsjednik Vijeća roditelja JU “Deseta osnovna škola” gosp. Ensad Korman obezbijedio je 5 računara za učenike naše škole da bi uspješno pratili online nastavu. Podjela istih će biti sutra, 25.03.2020. godine, u prostorijama škole prema spisku koji su razrednici dostavili pedagogu škole.

Online nastava se nastavlja…

Poštovani roditelji i dragi učenici,
Nadamo se da ste dobro i da poštujete upute o ponašanju koje svi dobijamo od zvaničnih institucija. U ovim okolnostima je bitno da svako radi svoj posao i odgovorno se ponaša jer će na taj način najbolje pomoći da se prevaziće trenutna kriza i nastavi sa normalnim životom.
Dragi učenici, znamo da vam nedostaju vaši drugovi i drugarice ali iskoristite ovo vrijeme učeći i usvajajući nove vještine kako bi iz ovoga izašli jači, sposobniji i pametniji. Naša online nastava se nastavlja sutra (23.3.2020. godine) prema rasporedu časova i sa redovnom rotacijom smjena.
Ukoliko imate problema sa prijavom na online platformu ili drugih problema i pitanja nije potrebno da dolazite u školu. Dovoljno je da se obratite na email admin10@desetaosnvona.edu.ba.
Sa željom da se što prije vidimo u školi, sretno!

Online nastava

Poštovani roditelji i dragi učenici,

Po Odluci Vlade KS, a u skladu sa ranijim preporukama Kriznog štaba Federacije BiH i KS o novonastaloj situaciji pojave oboljelih od coronavirusa u našoj zemlji i suzbijanju širenja virusa, nastava će se u narednih 15 dana realizirati preko online platforme. Učenici će dobijati upute preko Google for Education platforme koja je implementirana u našoj školi. Sutra će se online nastava relizovati u skladu sa aktuelnim rasporedom časova a od petka u skladu s novim rasporedom o kojem ćete biti blagovremeno obaviješteni.

Upis učenika u prvi razred