Učionica budućnosti

Pametne tehnologije unose niz promjena na tržište rada i u naše živote, uopšte. Obrazovanje je način da se djeca pripreme za izazove novog doba. Pored  klasičnih tehničkih znanja iz oblasti informacionih tehnologija, za obavljanje poslova 21. vijeka biće potrebna nova znanja i nove vještine.  Pored digitalne pismenosti, za napredak, kako društava, tako i pojedinaca, biće neophodno kreativno, kritičko i analitičko mišljenje pri rješavanju problema. Pokušavamo naše učionice preoblikovati u učionice budućnosti. Cilj je učionice budućnosti korištenjem pametne table, micro:bit računara, 3D printera, različitih setova za robotiku te odgovarajućeg softvera (e-učionice) iskoristiti sve prednosti savremene tehnologije i potaknuti interaktivnu nastavu na kojoj učenici međusobno i s nastavnikom mogu dijeliti nastavne aktivnosti, provjeravati svoje znanje testovima, pretraživati informacije na internetu te učestvovati u raznim aktivnostima koje potiču kritičko mišljenje i istraživanje.